Zlatovlasý Jan

Volné pokračování mé první knížky Příběhy stromů vzniklo o deset let později… Tehdy jsem pocítila potřebu se k tématu znovu vrátit, tentokrát však jsem energetické léčivé vzorce jednotlivých stromů sestavila do příběhu dozrávání mladého muže, Zlatovlasého Jana.

O čem si budete číst...

Je to příběh pro dospělé a ještě dospělejší. Řekla bych, že s některými jeho tématy se potkáváme až daleko za polovinou svého života. Je to příběh pro naše duše…

Forma starého letopisu má za úkol naznačit spojitost s pradávnou moudrostí stromů, němými svědky našeho pozemského bytí. 

Kniha Zlatovlasý Jan je příběh, který by se bezpochyby mohl stát jedním z dávných a lidmi dlouhodobě sdílených vyprávění, podávaných s rozmyslem a moudrostí starých mýtů. Mladý muž se na své cestě životem setkává s různými lidmi a protihráči a jeho dobrodružství přispívají k jeho vývoji a dospívání. Z naivního mladého chlapce se stává zralý člověk.

Příběhovost a barvité vyprávění určitě zaujme i děti, především ty starší. Linii příběhu lze snadno sledovat a prožít spolu s hlavním hrdinou. Každá kapitola je úzce svázána s nějakým stromem, čtenář se dozví hodně o jeho významu, užití, o jeho kouzelných a léčivých vlastnostech. V závěru knížky je jednotlivým popsaným stromům věnována stránka zajímavých a méně známých informací.

Kniha však má mnohem více vrstev. Lze ji určitě číst jako pohádkové podobenství, soubor vyprávění, ale můžeme se také podvolit jejímu tempu, archaizujícímu jazyku a naraci a vklouznout mnohem hlouběji. Jednotlivé kapitoly nás přenesou do světa dávných rituálů a prastarých pravidel světa, kde stromy mohou být rovnocennými partnery hlavnímu hrdinovi a realita je všechno, co nastane.

Dobrodružství Zlatovlasého Jana lze vnímat jako průzor kamsi do podvědomých, základních, prvotních vrstev našeho chápání. Přináší to s sebou podtón lehkého atavistického smutku a potemnělosti, latentní baladičnosti, která je všudypřítomná. Dočtením knihy se čtenář vrací z velké dálky a tato cesta může být i pro něj v mnohém očistná.

– Alena Prosečová, autorka ilustrací a literární kritička

Váš hlas, Vaše podání… opravdu moc krásné. Naprosto mne okouzlilo.

 

 

 

– Jana Eden, posluchačka

Autorka je jazykový zázrak. Její vytříbený styl jde sice trochu proti proudu, ale o to více funguje. Poetičnost, poklidné tempo a obrazotvornost vět, ze kterých se skládají jednotlivé příběhy Zlatovlasého Jana, mají moc nejednoho mlsného čtenáře doslova očarovat.


– René Nekuda, spisovatel a učitel tvůrčího psaní

Příběh jako ze starých časů, akvarelové ilustrace jak z galerie, vše tak trochu zahaleno nostalgií a tajemnou mystikou dávných legend. Báječné čtení pro větší děti i pro dospělé. Nejlépe společně. Po všech těch komiksech, šíleně akčních babičkách a denících malých poseroutků, prudilek i různých vesmírných misí, je to balzám pro čtenářovu duši. A obrázky bych si nejraději všechny vystříhala a dala do dětského pokoje…

 

 

– Květa Havelková, marketingová manažerka a čtenářka

Spojitost s přírodou, úcta k životu, mistrovská práce se slovy… Děkuji, dlouho jsem neslyšela nic tak pěkného… Hned v první větě mne omráčila krásná čeština, které je v mém okolí stále méně. Když jsem trochu nabrala dech, hned se mi zatajil, jak se příběh začal odvíjet…

 

 

– Petra Goldmannová, čtenářka, posluchačka

Knihy jsou moc krásné, mám ráda psaný styl niterných prožitků s odkazem na hodnoty. Máte krásný hlas, je z něj cítit, že jsou Vaše díla prožitá. Čtenář příběh prožívá spolu s Vámi, vznikne krásné propojení. Moc ráda poslouchám mluvené slovo.

 

 

 

– Zdeňka Březinová, čtenářka, posluchačka

Knížka se dá objednat ve fyzické podobě s nádhernými ilustracemi Aleny Prosečové a také jako e-book, nebo audio knížka.

Vyslechněte první kapitolu mé knížky, kterou jsem pro vás natočila.

Poslechněte si první kapitolu!

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.